China-Review.com.ua » Новости » Пенсіонерам масово припиняють нараховувати пенсію на банківські картки: що відбувається?

Пенсіонерам масово припиняють нараховувати пенсію на банківські картки: що відбувається?

Поделиться:
06 февраля, 2024
Автор: Admin2
910
0
Пенсіонерам масово припиняють нараховувати пенсію на банківські картки: що відбувається?

В Україні під час війни почали діяти багато нових правил. Таким чином, уряд адаптується під нові реалії. Торкнулося це й пенсіонерів. Зокрема, декому перестають нараховувати пенсійні виплати на банківський рахунок. У Пенсійному Фонді заявляють — це може статися у двох випадках: якщо особа не користується карткою понад шість місяців і якщо не пройшла обов'язкової верифікації.

“Якщо пенсіонер з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО), який став на облік як (ВПО) до 24.02.2022 року, не користується своєю банківською картою протягом тривалого періоду (не менше 6 місяців) і за такою карткою немає руху коштів, пенсія такій особі продовжує нараховуватись. Але до моменту з'ясування обставин пенсія не перераховується такій особі на її картковий рахунок“, – наголошують експерти.


Картки не блокують, просто заморожують усі кошти
У Міністерстві соціальної політики заявили, що картку при цьому не заблоковано, просто виплати припиняють нараховувати. А ті кошти, які вже нагромадилися, заморозять.


“По-перше, тому що жодної норми такого плану немає у законодавстві чи нормативних актах, що регулюють сферу соціального забезпечення. По-друге, тому що Мінсоцполітика не має ні повноважень, ні технічної можливості впливати на діяльність банків щодо блокування банківських карток», – зазначили в міністерстві.


Чому взагалі уряд пішов на такі заходи? Все тому, що в Україні багато пенсіонерів, які залишаються в окупації і немає жодної інформації про їхню подальшу долю. Невідомо, чи жива людина, чи можливо його пенсією розпоряджається хтось інший. Також невідомо чи не поїхала особа на ПМП в іншу країну.


Тому для продовження виплат такій особі держава має отримати підтвердження, що пенсіонер живий і сам користується своєю карткою. Доки пенсіонер не підтвердить свою особу, пенсія йому й надалі нараховується Пенсійним фондом, але не перераховується на картку”, — розповіли у Міністерстві.


Потім після верифікації виплати обов'язково відновлять і всі кошти, що накопичилися, також повернуть громадянину.

Комментарии

Новости Портала
Samsung готовит убийцу Apple Watch Ultra
Вчера, 17:11 0

Samsung готовит убийцу Apple Watch Ultra

Инсайдер, выступающий в сети под ником Ice Universe, разместил в китайской соцсети Weibo новые рендеры ожидаемых часов Samsung Galaxy Watch Ultra, которые также могут получить название Galaxy Watch 7 Ultra. Впервые были представлены не только черные, но и серые

Samsung готує вбивцю Apple Watch Ultra
Вчера, 17:09 0

Samsung готує вбивцю Apple Watch Ultra

Інсайдер, який виступає в мережі під ніком Ice Universe, розмістив у китайській соцмережі Weibo нові рендери очікуваних годинників Samsung Galaxy Watch Ultra, які також можуть отримати назву Galaxy Watch 7 Ultra. Уперше було представлено не тільки чорний, а й сірий

Видео