China-Review.com.ua » Новости » Чи можливе блокування банківських рахунків ухилянтів

Чи можливе блокування банківських рахунків ухилянтів

Поделиться:
23 октября, 2023
Автор: Admin2
1 017
0
Чи можливе блокування банківських рахунків ухилянтів

Останнім часом українці активно обговорюють можливість блокування банківських рахунків ухилянтів. Це начебто стосується і звичайних карток для виплат і рахунків підприємців, які ухиляються від мобілізації. Тож, чи можуть ухилянти блокувати банківські рахунки.

Адвокат Ростислав Кравець пояснив, чи можливе блокування карток для осіб, які ухиляються від мобілізації. За його словами, теоретично, в Україні можливе все.


Однак сьогодні реалізувати це не вийде. оскільки порушення законодавства може встановити лише суд.

Такого терміну, як блокування карток для ухилянтів наразі немає в українському законодавстві.


Юрист додає, що блокування карток може відбуватися на основі того, що ТЦУ складуть відповідний адміністративний протокол з ухиляння від військової служби або постановки на військовий облік. Відповідно виконавча служба для того, щоб стягнути штраф, повинна буде заблокувати кошти та списати їх. Звісно, якщо особа не сплатить штраф добровільно.


Тож навіть теоретично блокування рахунків за неявку в ТЦК в Україні без порушення прав та свобод громадян неможливе.

Це тому, що визнати винним особу може лише суд. І лише суд може встановлювати відповідні санкції або адміністративний орган. Саме тому блокування та залишення особи без коштів для існування буде вважатися незаконним.


Хоча це не означає, що в найближчій перспективі цього не буде. Чимало юристів переконані, що запровадження системи обліку військовозобов’язаних “Оберіг” це теж незаконно. Адже в одному місці буде зібрана вся інформація про особу, від дати народження та номеру телефону до адреси проживання та сімейного стану. Якщо російські окупанти можуть отримати доступ до даних в цій системі, це може призвести до жахливих наслідків. При цьому ризик досить високий, адже необов’язково дані отримають російські хакери, це можуть бути завербовані російськими спецслужбами працівники українських Територіальних центрів комплектування чи інші особи, які матимуть допуск до системи.

Комментарии

Новости Портала
Українцям нагадують про нові правила оплати за електроенергію: що треба знати?
Сегодня, 22:37 0

Українцям нагадують про нові правила оплати за електроенергію: що треба знати?

З червня тариф на електроенергію суттєво зріс. Тепер споживачі платять по 4,32 гривні за кВт/годину незалежно від того, скільки електроенергії було використано протягом місяця.

Действовать нужно немедленно: ПФУ сделал важное заявление, касающееся всех пенсионеров
Сегодня, 22:35 0

Действовать нужно немедленно: ПФУ сделал важное заявление, касающееся всех пенсионеров

В Украине лицо, выходящее на заслуженный отдых и оформляющее пенсию, может оформить и так называемое пенсионное удостоверение. Это важный документ, который теперь можно иметь в обычном пластиковом формате или в электронном — в приложении “Дия”.

Видео