China-Review.com.ua » Новости » Українцям пояснили, у яких випадках поповнюючи власну картку потрібно платити податок

Українцям пояснили, у яких випадках поповнюючи власну картку потрібно платити податок

Поделиться:
Вчера, 20:37
Автор: Admin2
86
0
Українцям пояснили, у яких випадках поповнюючи власну картку потрібно платити податок

В Україні дедалі пильніше стежать за грошовими переказами на банківські картки. Фінансовий моніторинг аналізує операції, які можуть вважатися доходом, і відповідно підлягають оподаткуванню. Далеко не кожне зарахування на рахунок є звичайним переказом коштів між особистими картками, а відтак в Україні активно намагаються боротися з тіньовим бізнесом.

Коли податки сплачувати не потрібно?
Державна податкова служба не має претензій до переказів між власними картками — навіть якщо вони відкриті в різних банках. Також не виникає питань при переказах через офіційні застосунки, як-от Приват 24, monobank та інші.


У таких випадках банки чітко ідентифікують клієнта як власника обох рахунків, тому податківці не втручаються.

Зовсім інша ситуація — з поповненням картки через небанківські термінали самообслуговування. Тут важливо, чи була здійснена ідентифікація особи, що вносить кошти. Якщо ні, така операція може викликати підозри в отриманні неофіційного доходу.

“Якщо ви відправили кошти через термінал і там не ідентифікувались, то в банку можуть виникнути запитання. А при внесені номера телефону чи номера картки дозволяється поповнювати самостійно і ніяких податків платити не треба”, — розповідають фахівці ALEX CONSULTING GROUP.


В яких випадках можливі штрафи та листи від Податкової?
Регулярні надходження без ідентифікації можуть бути розцінені як прибуток від неофіційної діяльності. У такому разі можливі серйозні фінансові наслідки:


  • Штраф за ведення бізнесу без реєстрації ФОП.
  • 18% податку на доходи фізичних осіб.
  • 5% військового збору.


Щоб уникнути проблем із податковими органами, фахівці радять здійснювати операції лише через офіційні банківські канали. Додатково варто зберігати чеки, квитанції та виписки з банку як підтвердження джерела коштів.


На що ще варто звернути увагу?


Багато українців, повертаючись з-за кордону, привозять техніку, зокрема смартфони, і хвилюються щодо можливого оподаткування. Митні правила дозволяють ввозити до двох телефонів, якщо це речі особистого користування.

Крім того, деякі громадяни почали отримувати листи з вимогою з’явитися у податкову. Причина — продажі товарів в інтернеті без офіційного оформлення підприємницької діяльності. У разі доведення факту отримання доходу без реєстрації ФОП передбачені штрафи.

Комментарии

Новости Портала
Українцям пояснили, у яких випадках поповнюючи власну картку потрібно платити податок
Вчера, 20:37 0

Українцям пояснили, у яких випадках поповнюючи власну картку потрібно платити податок

В Україні дедалі пильніше стежать за грошовими переказами на банківські картки. Фінансовий моніторинг аналізує операції, які можуть вважатися доходом, і відповідно підлягають оподаткуванню. Далеко не кожне зарахування на рахунок є звичайним переказом коштів між

Криптовалютний прорив: біткоїн готується до цінового стрибка
21 мая, 2025 0

Криптовалютний прорив: біткоїн готується до цінового стрибка

Трейдери на криптовалютній біржі Deribit демонструють значний оптимізм щодо біткоїна, встановлюючи опціонні контракти на надзвичайно високі цінові позначки під час другого президентства Дональда Трампа, пише Bloomberg.

Видео