China-Review.com.ua » Новости » З 1 лютого в Україні багато хто перейшов на готівку: все через жорсткі банківські обмеження

З 1 лютого в Україні багато хто перейшов на готівку: все через жорсткі банківські обмеження

Поделиться:
09 февраля, 2025
Автор: ITshok
788
0
З 1 лютого в Україні багато хто перейшов на готівку: все через жорсткі банківські обмеження

З 1 лютого набули чинності нові правила щодо банківських переказів, які можуть суттєво ускладнити фінансовий стан українців. Найбільше постраждають ті, хто не може офіційно підтвердити джерела своїх доходів – передусім пенсіонери та студенти.


За інформацією Finance.ua, експерти та представники фінансового сектору занепокоєні можливими негативними наслідками нововведень. Водночас влада запевняє, що зміни торкнуться лише незначної частини клієнтів банку.

Які зміни відбулися в лімітах на перекази?

Відтепер для осіб, які не можуть підтвердити законність своїх доходів, запроваджено місячний ліміт на перекази розміром 50 тисяч гривень. Це обмеження використання всіх видів переказів, виключно з міжнародними (IBAN).

Голова НБУ Андрій Пишний повідомив, що більшість українців не відчувають змін, після жорстких правил зачеплять лише 1% банківських клієнтів.

Однак, за даними іншими джерелами, ситуація може бути складнішою. Наприклад, Союз українських підприємців наголошує, що до 45% усіх виплат в країні створюються "в тіні", а це означає, що майже половина українців можуть мати труднощі з офіційним підтвердженням своїх доходів.

Як можна уникнути нових обмежень?

Єдиний спосіб отримати можливість отримати великі перекази – надати банку докази законності своїх доходів. Протест для студентів і пенсіонерів це може бути складним завданням.

«Ти можеш довести банку, що маєш офіційні доходи. Але як це зробити, якщо твоє основне джерело надходжень – допомога від батьків чи стипендія? Банк розцінює це як фінансовий ризик», – пояснює економіст, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.

Фактично, нові правила можуть змусити багатьох українців змінити свої фінансові звички – шукати альтернативні способи переказу коштів або встановити до готівкових розрахунків.

Чому найбільше постраждають пенсіонери та студенти?

На думку економіста Олександра Савченка, до групи "ризикових клієнтів" насамперед відвідують саме студенти та пенсіонери.

«Ці клієнти, які мають рахунок у банку, але не демонструють стабільних офіційних доходів. Йдеться про пенсіонерів із низькими виплатами, студентів, які не мають офіційної роботи, та осіб із незначним рухом коштів на рахунку», – зазначає експерт.

Наслідки для цих категорій населення можуть бути критичними. Наприклад, якщо людині потрібно здійснити великий платіж – оплатити операцію чи навчання, то через місячний ліміт у 50 тисяч гривень це може бути неможливим.


«Не враховуються реальні потреби людей. Ти хочеш оплатити операцію або навчання, а тобі кажуть: ні, ви належите до ризикової групи, ваш ліміт – 50 тисяч гривень. Жодної можливості здійснити велику транзакцію», – наголошує Савченко.

Комментарии

Новости Портала
Ілон Маск пропонував матері своєї дитини мільйони доларів за мовчання
Вчера, 19:22 0

Ілон Маск пропонував матері своєї дитини мільйони доларів за мовчання

Письменниця Ешлі Сент-Клер заявила, що бізнесмен Ілон Маск обіцяв заплатити їй мільйони доларів, якщо вона збереже в таємниці факт наявності у них спільної дитини. Про це повідомило видання Daily Mail.

Анонсовано нову допомогу: гроші щоквартально надходитимуть на картки українців
Вчера, 19:19 0

Анонсовано нову допомогу: гроші щоквартально надходитимуть на картки українців

В Україні є багато різновидів соціальної допомоги. Багато хто навіть не знає, що претендує на виплати. Дехто не знає, як оформити виплату, або ж не знає, що для цього потрібно робити й просто чекає, що кошти самостійно якимось чином поступлять на картку.

Видео