Бронювання військовозобов'язаних: зміни та правила від Кабміну
Кабінет міністрів України оновив процедуру бронювання військовозобов'язаних під час воєнного стану, зробивши її прозорішою та чіткішою. Згідно з повідомленням Міністерства економіки, нові правила набудуть чинності з 1 грудня 2024 року.
Що змінитися?
- Автоматизація через "Дію" : З грудня бронювання військовозобов'язаних відбувається через платформу "Дія".
- Перевірка критично важливих підприємств : До 28 лютого 2025 року всі підприємства мають підтвердити свій статус критично важливих для економіки.
Результати аудиту
За результатами перевірки 95% підприємств зберегли свій статус, але були виявлені такі порушення:
- Непояснене зниження зарплати після отримання статусу.
- Неправомірне збільшення кількості працівників, що підлягають бронюванню.
- Надання статусу критично важливих компаній, які не відповідають таким критеріям.
Заступник міністра економіки Віталій Кіндратів стверджує, що "уряд зміг виявити незначні порушення і підготувати зміни, щоб їх виправити". Він додав:
"А отже нові параметри бронювання та критичності підприємств стануть чіткішими і забезпечать баланс між обороноздатністю держави та економікою. За результатами аудиту підприємства, на яких виявлені зловживання, втратили статус критично важливих, а працівники цих підприємств розброньовані. Також ми впорядкували погодження галузевих та регіональних критеріїв критичності підприємств. Бронювання повинні мати лише ті, хто дійсно робить внесок в економіку та мають на це законне право".
В Україні змінено правила бронювання:
Згідно з новою постановою Кабінету міністрів, відстрочки від мобілізації, отримані через "Дію" або Міністерство економіки, залишаються дійсними протягом остаточного терміну, але не пізніше 28 лютого 2025 року.