China-Review.com.ua » Новости » Польща зробила важливе оголошення для всіх українців: стосується виплат та права на перебування у країні

Польща зробила важливе оголошення для всіх українців: стосується виплат та права на перебування у країні

Поделиться:
10 мая, 2024
Автор: Admin2
846
0
Польща зробила важливе оголошення для всіх українців: стосується виплат та права на перебування у країні

У Польщі перебуває близько мільйона біженців із України. Це значно менше, ніж було в перший рік війни, проте цифра залишається вагомою. Останнім часом довкола перебування українців у цій країні велося безліч дискусій, особливо під питанням були чоловіки, яким не надають консульських послуг.

 Також польський уряд уже робив заяву, що вони можуть сприяти поверненню українських чоловіків на Батьківщину. Однак згодом ці заяви спростували. Польща розробляє новий законопроект, який регулюватиме права українців, що залишаються жити у цій країні.


Що буде вказано у оновленому законі?
У законі буде кілька нових пунктів. Насамперед, підтримку отримуватимуть сім'ї, де є діти, які навчаються у польських школах. Тобто, батьки таких дітей можуть розраховувати на всіляку цільову підтримку. Таким чином, польський уряд хоче не лише забезпечити українських дітей якісною освітою, а й сприяти їхній інтеграції до польського суспільства.

“Ми змінюємо систему та робимо її більш прозорою. Ми підтримуватимемо громадян України, які мали втекти від війни до Польщі, але очікуємо чітких і зрозумілих правил, що є в новому законі, який ми сьогодні ухвалили“, – прокоментував рішення уряду віце-прем'єр та міністр національної оборони Польщі Владислав Косиняк-Каміш .


Серед інших оновлень продовжено право на перебування в країні для громадян, які мають PESEL UKR. Наразі такі українці можуть вільно перебувати в країні до 30 вересня 2025 року.


Ще одне оновлення – повне скасування разової виплати у розмірі 300 злотих та грошової компенсації для місцевих жителів, які надавали біженцям безкоштовне житло.


Якщо закон підпише Парламент, а потім і Президент, то він набуде чинності 1 липня 2024 року

Комментарии

Новости Портала
Топ лучших планшетов на июнь 2024 года
Вчера, 18:14 0

Топ лучших планшетов на июнь 2024 года

Планшет – универсальное мультимедийное устройство для интернет-серфинга, просмотра видео и игр. Специалисты портала TechRadar составили список лучших планшетных ПК на июнь этого года.

Топ кращих планшетів на червень 2024 року
Вчера, 18:13 0

Топ кращих планшетів на червень 2024 року

Планшет – універсальний мультимедійний пристрій для інтернет-серфінгу, перегляду відео та ігор. Фахівці порталу TechRadar склали список найкращих планшетних ПК на червень цього року.

Видео