З черговим оновленням «Резерв+», яке відбулося 11 липня, у додатку з'явилася функція онлайн-оплати штрафу за несвоєчасне оновлення персональних даних. Здавалося б, така опція значно спрощує життя користувачам програми та позбавляє їх неприємних наслідків такого правопорушення. Однак за більш детального розгляду нововведення виявилося, що не все так однозначно.
Як працює функція сплати штрафу у «Резерв+»?
Згідно з робочим алгоритмом, система насамперед перевіряє, чи були дані користувача актуалізовані до 16 липня 2024 року. Якщо факт оновлення інформації не зафіксовано, програма автоматично формує справу про адміністративне порушення.
Відповідно користувачеві відразу ж надходить повідомлення із пропозицією сплатити штраф. Йому залишається лише погодитися та сплатити 8500 грн прямо у додатку. При цьому частині військовозобов'язаних пропонується сплатити лише половину суми штрафу – 4250 грн.
У чому проблема нової фукції?
Юристи стверджують, що нова функція «Резерв+» має один суттєвий недолік. Виявляється, що за статтею 38 КУпАП таке правопорушення, як невчасне оновлення даних, має певний термін давності. Цей термін становить 1 рік. Коли він втікає, жодне покарання до правопорушника застосовувати вже не можна.
Таким чином, після 17 липня 2025 року більшість справ про несвоєчасне оновлення лицьових даних втратили свою законну силу. Відповідно ніякого стягнення штрафів відбуватися не може. Однак, алгоритм «Резерв+» цей нюанс не враховує, пропонуючи сплатити штраф навіть тим, хто більше не зобов'язаний цього робити.
Якщо у вашому «Резерві+» з'явилося повідомлення про необхідність сплати штрафу за несвоєчасне оновлення даних, не варто поспішати на нього і давати свою згоду. Адже поява такого повідомлення ще не вважається юридичною основою оплати. Спочатку перевірте, чи має таке покарання силу у вашому випадку. Інакше можна просто викинути гроші на вітер.