China-Review.com.ua » Новости » На чому будуються здорові стосунки

На чому будуються здорові стосунки

Поделиться:
Вчера, 18:34
Автор: Admin2
133
0
На чому будуються здорові стосунки

Як визначити, що таке «здорові стосунки»? А якщо вони не такі, то що з ними робити та чи піддається це «лікуванню»? Здорові стосунки — це не лише про почуття закоханості, а й про сильний зв’язок, заснований на повазі, співчутті та взаємному зростанні. Вони забезпечують справжнє щастя й задоволення, адже побудовані на довірі, відкритому спілкуванні та взаємній підтримці.


Спілкування — це основний ключ до побудови здорових стосунків. Першим кроком у цьому напрямку є впевненість, що ви маєте бажання та сподівання щодо тих самих тем чи речей.


Вплив моделей із дитинства
Перші моделі, які ми спостерігаємо, — це стосунки між нашими батьками. Вони формують наше уявлення про взаємини. Щоб не повторювати помилок батьків і не жити за чужими сценаріями, варто створювати власні. У здорових стосунках партнери мають схожі моделі або ж можуть спільними зусиллями створити власний сценарій, який влаштує обидві сторони.


Як створити та утримувати здорові стосунки?


Відкритість і чесність. Якщо вам щось не подобається — відразу проговорюйте це зі своєю коханою людиною, щоб надалі у вашій парі не виникало конфліктів. Якщо навіть одному з партнерів дискомфортно в певній сфері стосунків, необхідно зупинитися й проговорити це.


Взаємоповага. Поважайте свою кохану людину за те, якою вона є, і визнавайте її права та межі. Давайте підтримку, впевненість та заохочення вашому партнерові. Також повідомляйте його чи її, коли вам необхідна підтримка.


Приватність. Бути в здорових стосунках не означає ділитися усім та постійно перебувати одне біля одного. Важливо не обмежувати особистий простір, а доповнювати його.


Вдячність. Визнати та висловити словами подяку за зусилля партнера, хай якими незначними вони були, схоже на приймання «щоденних вітамінів для стосунків».


Розв’язання конфліктів. Визначайте проблему разом і шукайте компроміси. Під час розв'язання проблеми дуже важливими є вибачення і прощення, оскільки вони допомагають запобігати затяжному негативу.


Як практикувати вибачення і прощення у стосунках?
Просіть вибачення щиро. Коли ви припустилися помилки або образили партнера, важливим є визнання того, що ви можете не мати рації, висловлення жалю і взяття на себе відповідальності. Наприклад: «Мені дуже шкода за те, що я сказав раніше. Це було необдумано, і я бачу, як це завдало тобі болю».


Шукайте рішення. Обговорюючи конфлікт, зосередьтеся на пошуку рішень, а не на повторенні помилок. Працюйте разом, щоб зрозуміти, що пішло не так та як запобігти проблемам у майбутньому. Це зміцнить стосунки та дасть обом відчути себе почутими та цінними.


Звертайтеся по допомогу. Коли партнери не можуть упоратися з цим завданням самостійно, варто звернутися до послуг сімейної психотерапії. Метою обговорення проблеми самостійно або за допомогою спеціалістів є вирішити, що робити: рухатися далі разом і створювати здорові стосунки або ж просто завершити їх.


Історія пацієнтки Анни
Анна, 29 років (імʼя змінено на прохання клієнтки), зіткнулася зі співзалежними стосунками, відчуттям, що її не кохають та не чують, що призвело до зниження самооцінки.


Ці стосунки тривали п'ять років. Анну не влаштовували постійні конфлікти з партнером, але вона його дуже любила, попри періодичні думки про розставання. Кожна спроба поговорити закінчувалася сваркою і слізьми, але вона все одно хотіла зберегти ці стосунки.


Що було не так?


  • Анна не вміла говорити про свої потреби та бажання.
  • Думка партнера була важливішою за власну.
  • Партнер вдавався до маніпуляцій під час сварок.


Під час терапії Анна навчилася чути власні бажання та потреби й доносити їх до партнера. У результаті дівчина відчула себе цілісною окремою особистістю та почала відчувати себе самодостатньою та впевненою в собі. Стосунки пари після цього тільки зміцніли.

Здорові стосунки — це ідеал, до якого варто прагнути, проте неможливо досягнути. Однак є певні речі, які допоможуть рухатися в кращий бік. Приділяйте увагу взаємній підтримці, висловлюйте подяку і показуйте, що ви цінуєте свого партнера. Відчуття безпеки та підтримки, яке дають такі стосунки, допомагає зменшити рівень стресу і сприяє загальному емоційному добробуту.

Комментарии

Новости Портала
За що в українців можуть забрати або зменшити пенсію: Пенсійний фонд оприлюднив перелік причин
Вчера, 18:37 0

За що в українців можуть забрати або зменшити пенсію: Пенсійний фонд оприлюднив перелік причин

Існуючі закони в Україні дозволяють припинити виплату пенсії за різними причинами. Якщо така ситуація сталася, пенсіонер може відновити виплати, звернувшись до Пенсійного фонду протягом 10 днів.

На чому будуються здорові стосунки
Вчера, 18:34 0

На чому будуються здорові стосунки

Як визначити, що таке «здорові стосунки»? А якщо вони не такі, то що з ними робити та чи піддається це «лікуванню»? Здорові стосунки — це не лише про почуття закоханості, а й про сильний зв’язок, заснований на повазі, співчутті та взаємному зростанні. Вони

Видео