Стало відомо, в якій області мобілізують найбільше людей та з чим це пов'язано
Мобілізація в Україні триває, проте її активність неоднакова у різних регіонах. Це пов'язано з кількістю військовозобов'язаних, які проживають у кожній області. Для оптимізації процесу призову використовується автоматизована система Оберіг, яка враховує потреби конкретних військових частин.
За словами начальника сектору оборонно-мобілізаційної роботи Сумського обласного ТЦК та СП Сергія Монукала, інтенсивність мобілізації у різних регіонах України може суттєво відрізнятись. Це залежить від кількості військових частин, дислокованих на території області, та їх потреб в особовому складі.
Як приклад, можна навести Сумську область, де інтенсивність мобілізації вища, ніж у західних регіонах. Це пояснюється більшою кількістю військовозобов'язаних, які мешкають на території області. Аналогічна ситуація спостерігається і в Запорізькій області, де через велику кількість військових частин потреба в мобілізації є гострішою.
Більшість покликаних на військову службу проходять початкову військову підготовку у навчальних центрах. Лише ті, хто має досвід військової служби не більше десяти років тому і відповідає медичним вимогам, можуть бути відправлені безпосередньо на фронт.
В залежності від віку та фізичної підготовки, призівники розподіляються на різні види військової служби. Молоді та фізично підготовлені чоловіки зазвичай прямують до штурмових підрозділів, а більш досвідчені — до підрозділів, що забезпечують функціонування армії.
Чи посиляти мобілізацію у 2025 році
Загальна мобілізація осіб віком від 25 до 60 років триває в Україні з 24 лютого 2025 року. Незважаючи на негласний заборону мобілізовувати осіб старше 50 років, їх також активно закликають, хоч вони і рідко потрапляють на передову.
Війна триває ось уже майже три роки, тож мобілізація триватиме. Більш того, днями в мережі почали ширити інформацію про те, що у Верховній Раді вже підготували законопроект про зниження призивного віку до 18 чи 21 року і бригади ЗСУ вже чекають на новобранців та мають бути готові негайно відправити їх у бій. Пізніше цю інформацію спростували. Однак уже у найближчі кілька місяців до цього питання можуть повернутися. Якщо не вдасться досягти миру чи припинення вогню, то вже влітку 18-річні можуть опинитися на фронті.