China-Review.com.ua » Новости » Українців дурять по новому через Viber: подробиці схеми

Українців дурять по новому через Viber: подробиці схеми

Поделиться:
11 декабря, 2024
Автор: Admin2
2 380
0
Українців дурять по новому через Viber: подробиці схеми

Rakuten Viber відслідкував нову шахрайську схему: зловмисники представляються іншим відомим сервісом, щоби отримати доступ до облікового запису користувача. Команда нагадує, як не потрапити на гачок шахраїв.

За 2023-2024 рік Rakuten Viber заблокував близько 40 тисяч шахраїв і спамерів у застосунку. Завдяки постійному моніторингу команди та скаргам користувачів кількість зловмисників знижується. Водночас шахраї знаходять нові методи для заволодіння профілями. Rakuten Viber попереджає про шахрайську схему, яка набуває розповсюдження в останні місяці.


Згідно з цією схемою, зловмисники надсилають повідомлення або телефонують, представляючись іншим відомим сервісом чи компанією. Це може бути повідомлення чи дзвінок нібито від банку, мобільного оператора, сервісу оголошень в інтернеті тощо. За повідомленням чи телефонним дзвінком від шахраїв слідує повідомлення: “введіть код з СМС”, нібито для підтвердження реєстрації на сервісі, підтвердження свого акаунту, переходу на новий тарифний план мобільного оператора тощо. В цей момент шахраї здійснюють спробу активації акаунту Viber на іншому пристрої, і саме для цього потрібен код. Якщо користувач передає отриманий код іншій особі, шахрай може заволодіти доступом до облікового запису у Viber. 


Восени 2024 року повідомлення для активації часто маскували під повідомлення від сервісу OLX. Користувачам, які нещодавно розмістили оголошення на платформі, надсилали в особисті повідомлення пропозицію надіслати фото товару у Viber чи просто продовжити спілкування в месенджері. Після цього користувач отримував запит на код нібито від OLX вже у месенджері чи СМС. 

Як запобігти шахрайству

Rakuten Viber нагадує, що коди активації акаунту та паролі ніколи не можна повідомляти стороннім особам. 

Що робити у випадку підозрілих повідомлень:

  • Якщо ви отримали повідомлення від користувача, якого немає в списку контактів, і ви вважаєте, що це шахрай, натискайте “Блокувати й повідомити про спам”.
  • Зверніться зі скаргою до команди підтримки за посиланням

За потреби встановіть обмеження на повідомлення та дзвінки від невідомих контактів через меню Параметри => Конфіденційність => Запити. Також можна ввімкнути Автоматичну перевірку на спам: Параметри => Конфіденційність => Автоматична перевірка на спам. Якщо ви хочете знати, чи телефонує спамер з невідомого номеру, чи дзвінок є безпечним — команда радить скористатися функцією “Ідентифікація абонентів” (для користувачів Android через Параметри => Виклики й повідомлення => Ідентифікація абонентів). У випадку, якщо контакт є потенційним шахраєм, це буде позначено під час виклику.

Rakuten Viber нагадує: ніколи не діліться вашими особистими даними, включно з кодами та паролями, зі сторонніми особами. Це дозволить убезпечити свої дані та облікові записи від зловмисників.

Комментарии

Новости Портала
Гроші на вітер: смартфони, які не варто купувати в 2025 році
Вчера, 19:30 0

Гроші на вітер: смартфони, які не варто купувати в 2025 році

Одразу уточню: мова піде про придбання нових смартфонів, які доступні на ринку без врахування акцій, знижок чи інших маркетингових умов, що можуть вплинути на вибір покупця.

Lifecell приємно здивував українців: подробиці нової заяви оператора
Вчера, 18:30 0

Lifecell приємно здивував українців: подробиці нової заяви оператора

За 175 гривень на місяць користувачі lifecell можуть отримати одразу три популярні послуги: мобільний зв’язок, домашній інтернет і телебачення. Нова пропозиція має назву "Лайфсет М".

Видео