China-Review.com.ua » Новости » Українців попередили про найпопулярніші схеми обману в інтернет-магазинах

Українців попередили про найпопулярніші схеми обману в інтернет-магазинах

Поделиться:
04 декабря, 2023
Автор: Admin2
1 934
0
Українців попередили про найпопулярніші схеми обману в інтернет-магазинах

Найпопулярнішою схемою обману українців в інтернет-магазинах є фальсифікація форми для доставки, посилання на які надсилають шахраї, що представляються продавцями.

Про це розповів фахівець з кібербезпеки Юрій Шарлай. “Такі посилання поширюються в чатах інтернет-магазинів і месенджерах. Введення даних картки у форму на підробленому сайті призводить до спроб зняття з неї коштів, причому шахраї за допомогою методів соціальної інженерії намагаються отримати SMS-коди авторизації”, – сказав Шарлай.


Іншим популярним сценарієм обману є схема, у якій у людей крадуть гроші під час нібито повернення коштів за угоду, що зірвалася з тих чи інших причин. Як правило, шахрай, який виступає продавцем, розміщує товар за вигідною ціною, а після замовлення прибирає товар з наявності, посилаючись, наприклад, на вичерпання запасу. Далі покупцеві надсилають посилання на підроблену форму повернення коштів, він заповнює її і втрачає гроші.


“Проти покупця в даному випадку працює бажання терміново повернути вже списані з картки кошти і зробити повторну покупку, а також очікування того, що реквізити картки, які вводять на фішинговій сторінці, можуть справді вимагатися для повернення коштів на неї”, – сказав Шарлай.

За його словами, перша схема обману найбільш поширена на сайтах із приватними онлайн-оголошеннями. Друга – на великих маркетплейсах.

Для того, щоб не потрапити на вудку шахраїв, фахівець рекомендує пам’ятати, що під час купівлі на маркетплейсах усі операції з перерахуванням коштів відбуваються між маркетплейсом і покупцем, а для управління такими транзакціями треба використовувати тільки особистий кабінет.

“Будь-які посилання, отримані від продавця – ознака обману, навіть якщо вони зовні схожі на адресу маркетплейса”, – додав він.

Комментарии

Новости Портала
Официально представленный смартфон POCO F6 Pro: цена и характеристики
Вчера, 19:31 0

Официально представленный смартфон POCO F6 Pro: цена и характеристики

Вместе с POCO F6 был представлен более продвинутый POCO F6 Pro. У аппаратов много общего, но по сравнению с базовой моделью у «прошки» экран большего разрешения, более быстрая зарядка и камера с более современным сенсором.

Офіційно представлений смартфон POCO F6 Pro: ціна та характеристики
Вчера, 19:30 0

Офіційно представлений смартфон POCO F6 Pro: ціна та характеристики

Разом з POCO F6 був представлений більш просунутий POCO F6 Pro. У апаратів багато спільного, але в порівнянні з базовою моделлю у «прошки» екран більшої роздільної здатності, швидша зарядка і камера з більш сучасним сенсором.

Видео